Hosszasan néztem a tegnapi poszthoz csatolt képet. Ha nem tudnám, kit ábrázol, bárki lehetne. Egy rokonom. Tanárom, ki fiatalkori önmagaként az alma mater faláról tekint le rám, csakúgy, mint az érettségi tabló többi szereplője. Egy korabeli képesújság szereplője. És ha valaki úgy gondolja, Szerb Antal, Rejtő Jenő, Petschauer Attila, vagy a többiek alakja a messzi múlt ködébe vész, téved. Szinte kortársaink ők, nem papírízű történelmi személyiségek. Olyikuk, ha megadatott volna, máig élhetne. Radnóti Miklós neve napjainkban is szerepel a Pozsonyi úti ház kaputelefonján. Az emeleten anno saját kezűleg felszegelt névtábla hirdeti, hol lakott a költő. Ott, ahol felesége, Gyarmati Fanni, 101 évesen, ma is őrzi egykori hitvese emlékét. Isten éltesse, Fifi néni!
A velünk élő történelem
2014.01.28. 22:19 | estrella negra | 2 komment
Címkék: közélet Radnóti Miklós Gyarmati Fanni
A bejegyzés trackback címe:
https://kismalac.blog.hu/api/trackback/id/tr925787175
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Sárga Pecsenyekacsa 2014.03.06. 22:45:21
Bizony. És milyen rossz most rátalálnom erre a bejegyzésre.
Volt szerencsém Faludy Gyuri bácsi barátjának mondhatni magam (végülis ő mondta ki, én nem mertem vón), s vele beszélgettünk erről, hogy mennyien köztünk lehetnének még! A 80-as 90-es években meg pláne. Szóval a mi klasszikusaink gyakorlatilag kortársak. Csak.
Volt szerencsém Faludy Gyuri bácsi barátjának mondhatni magam (végülis ő mondta ki, én nem mertem vón), s vele beszélgettünk erről, hogy mennyien köztünk lehetnének még! A 80-as 90-es években meg pláne. Szóval a mi klasszikusaink gyakorlatilag kortársak. Csak.
agresszív kismalac · http://kismalac.blog.hu 2014.03.08. 12:40:55
@Sárga Pecsenyekacsa: ...igen, az utolsó pillanatban írtam a posztot. De nem akarok hozzányúlni.
